Wykorzystaj szansę i zapisz się do BEZPŁATNEGO Technikum Akademickiego w Legnicy!!!

Technikum Akademickie to bezpłatna szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej, której organem prowadzącym jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PWSZ w Legnicy „Wspólnota Akademicka”. Szkoła rozpoczyna swoją działalność od 1 września 2019 r. W przyszłym roku szkolnym proponuje kształcenie w 5-letnim technikum stacjonarnym dla młodzieży na podbudowie szkoły podstawowej w następujących specjalnościach:

1. Technik Automatyk

Uczniowie, którzy wybiorą zawód technik automatyk nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu montażu, uruchomienia, obsługi i eksploatacji układów automatyki przemysłowej. Nauka w szkole trwa 5 lat, w trakcie których uczniowie podchodzą do egzaminów zawodowych oraz maturalnych, co pozwala im oprócz przepustki na wybrane studia wyższe uzyskać tytuł zawodowy technika. Technicy automatycy są dziś poszukiwanymi osobami na rynku pracy. Zawód ten pozwala na znalezienie ciekawej, perspektywicznej oraz bardzo dobrze płatnej pracy. Szkoła opierając się na profesjonalnej kadrze akademickiej oraz na bazie współpracy z przemysłem zapewnia przygotowanie absolwentów zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym na wysokim poziomie.

1. Technik Energetyk

Uczniowie wybierający zawód technik energetyk poznają podczas 5 lat nauki zasady montażu, uruchamiania oraz eksploatacji jednostek przesyłowych i wytwórczych w systemach energetycznych. Nauka w szkole trwa 5 lat,
w trakcie których uczniowie podchodzą do egzaminów zawodowych oraz maturalnych, co pozwala im oprócz przepustki na wybrane studia wyższe uzyskać tytuł zawodowy technika. Technicy energetycy są dziś poszukiwanymi osobami na rynku pracy. Zawód ten pozwala na znalezienie ciekawej, perspektywicznej oraz bardzo dobrze płatnej pracy. Szkoła opierając się na profesjonalnej kadrze akademickiej oraz na bazie współpracy z przemysłem zapewnia przygotowanie absolwentów zarówno pod względem teoretycznym jak
i praktycznym na wysokim poziomie. Ze względu na to, iż szkoła zlokalizowana jest w obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zapewnia komfort (duże przestronne korytarze, stołówka, biblioteka, sale wykładowe, konferencyjne oraz laboratoria itp.), możliwości (uczestnictwo w wykładach, kursach, szkoleniach, projektach realizowanym przy współpracy z PWSZ Legnica, rozrywkę (koncerty, przedstawienia, konkursy,  spotkania z ciekawymi gośćmi, uroczystości i konferencje tematyczne) a przede wszystkim bezpieczeństwo (obiekty ogrodzone, monitorowane oddzielone od ruchliwych ulic a jednocześnie w centrum miasta).

1. Technik Informatyk

Technikum Akademickie zaprasza również tych, którzy chcą uzyskać tytuł technika informatyka. Podczas nauki uczniowie będą administrować i eksploatować systemy komputerowe, urządzenia peryferyjne i lokalne sieci komputerowe. Nauka w szkole trwa 5 lat, w trakcie których uczniowie podchodzą do egzaminów zawodowych oraz maturalnych, co pozwala im oprócz przepustki na wybrane studia wyższe uzyskać tytuł zawodowy technika. Technicy Informatycy są dziś poszukiwanymi osobami na rynku pracy. Zawód ten pozwala na znalezienie ciekawej, perspektywicznej oraz bardzo dobrze płatnej pracy. Szkoła opierając się na profesjonalnej kadrze akademickiej oraz na bazie współpracy z przemysłem zapewnia przygotowanie absolwentów zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym na wysokim poziomie. Ze względu na to, iż szkoła zlokalizowana jest

Technikum Akademickie
w Legnicy